przebarwienia na skórze

Przebarwienia na skórze – jak się ich pozbyć? Oto porada!

Sobota to idealny dzień na urodową poradę – oto ona!

Pozostałość po wakacjach w postaci nierównej opalenizny to najczęściej występujące przebarwienia na skórze …  Czy można się ich bezpiecznie pozbyć? Oczywiście, że tak! Oto porada:

 

Jak się pozbyć przebarwień na skórze?

 

  • Najwięcej przebarwień – około 70% – lokuje się w naskórku i można je dość łatwo usunąć specjalnymi kremami. Jeśli plamki nie ustąpią po rocznej kuracji, konieczny jest peeling u dermatologa.
  • W rozjaśnianiu przebarwień pomaga witamina C (zwłaszczakwas askorbinowy) i jej pochodne. Spowalniając syntezę melaniny, rozjaśnia i wyrównuje odcień skóry.
  • Antybarwnikowo działa też retinol. Wyrównuje koloryt cery, przeciwdziałając nadmiernemu rogowaceniu naskórka.
  • Płytsze przebarwienia poddają się wyciągom roślinnym. Należy jednak zaznaczyć, że taka naturalna kuracja trwa znacznie dłużej niż kremami czym medykamentami. Rozjaśniająco działają: ekstrakty z mącznicy lekarskiej, cebuli narcyza, lukrecji, zielonej herbaty, skalnicy, morwy czy winogron.

 

Więcej porad dotyczących przebarwień znajdziesz w naszym zaprzyjaźnionym magazynie „Moda na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz