psychoza alkoholowa

Psychoza alkoholowa – czym się objawia?

Picie alkoholu w nadmiarze jest niezwykle szkodliwe dla układu nerwowego. Nadużywanie może mieć groźne skutki dla organizmu, takie jak zaburzenia odporności, osteoporoza, niedokrwistość czy żylaki przełyku. Jak rozpoznać psychozę alkoholową? Oto porada!

 

 Jakie są objawy psychozy?

 

Pierwszym z objawów psychozy alkoholowej może być pojawienie się halucynozy alkoholowej u osoby, która nadużywa alkoholu. Objawia się ona przez omamy, pomimo braku zewnętrznych bodźców. Najczęściej mogą być to omamy słuchowe. w takim stanie mogą wystąpić też urojenia prześladowcze.

Innym objawem psychozy alkoholowej mogą być zaniki pamięci, dotyczące w głównej mierze pamięci krótkotrwałej. Polega ona na tym, że pacjent nie jest w stanie przypomnieć sobie rzeczy, które wydarzyły się krótką chwilę temu.

Na skutek uszkodzenia przez alkohol układu nerwowego, chory może mieć zaburzenia depresyjne.

 

Warto zaznaczyć, że mimo, iż psychoza alkoholowa jest poważnym schorzeniem, możliwe jest jej leczenie. W tym przypadku obowiązkowa jest całkowita abstynencja. W zależności od zaburzenia, na jakie cierpi pacjent, często stosuje się również leczenie farmakologiczne.

 

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz