Nie jesteś zadowolony ze swoich relacji z szefem i współpracownikami? Popraw je!

W pracy spędzamy często więcej czasu niż z rodziną, dlatego warto zadbać, aby relacje z pracodawcą i współpracownikami były jak najlepsze. Dzisiaj przygotowaliśmy plan działania, dzięki któremu sprawisz, że ludzie będą chcieli z Tobą pracować i spędzać czas w Twoim towarzystwie.

Pamiętaj, że zawsze najważniejsza jest zawsze ta osoba, która stoi w danym momencie przed Tobą. Staraj się dać jej z siebie najwięcej, ile możesz.

1. Przeanalizuj, czego Ty oczekiwałbyś od pracownika jako szef i zastanów się, czy spełniasz te wymagania.
2. Przemyśl, czy Twój pracodawca może na Tobie polegać, jeżeli chodzi o wykonywanie powierzonych zadań. Może warto coś poprawić, zmienić?
3. Zadbaj o to, abyście się dobrze rozumieli. Porozmawiaj z przełożonym o zakresie obowiązków, wzajemnych oczekiwaniach itp.
4. Poproś, abyście wzajemnie realizowali swoje zobowiązania – Ty wypełniaj swoje zadania, szef niech pamięta o obietnicach, które Ci daje.
5. Na spotkania z szefem zawsze zabieraj kartkę i długopis, notuj jego uwagi, na koniec czytaj zapisane spostrzeżenia, aby upewnić się, że dobrze się zrozumieliście.
6. Nie tuszuj swoich błędów – im szybciej pracodawca się o nich dowie, tym większa szansa, że wspólnie znajdziecie wspólne rozwiązanie.
7. Mów szefowi o swoich problemach, zwłaszcza jeżeli mogą mieć wpływ na Twoją pracę. Jeżeli potrzebujesz wyrozumiałości czy wsparcia, warto o tym poinformować.
8. Pamiętaj, że masz prawo do urlopu, ale szczegóły – zanim np. zaplanujesz wakacyjny wyjazd – zawsze najpierw ustalaj z górą.
9. W relacjach ze współpracownikami stawiaj na profesjonalizm – rozmawiaj, wyjaśniaj wątpliwości, doprecyzowuj. Najlepiej na neutralnym gruncie.
10. Unikaj krytykowania za plecami, donosicielstwa, zbierania w sobie żalu i pretensji. Dbaj o szczerość.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz