Rośnie Ci ząb mądrości? Przeczytaj, jak poradzić sobie z bólem!

Zęby mądrości rosną najpóźniej – zazwyczaj między 17 a 25 rokiem życia. Gdy ząb nie ma wystarczająco dużo miejsca lub rośnie krzywo,  wywołuje ból, opuchliznę i podrażnienie. Można zwalczyć te dolegliwości – oto nasza porada:

Jak poradzić sobie z bólem zęba mądrości?

 

  1. Przygotuj olejek z goździków. Mocz w nim wacik lub patyczek i przyłóż do bolącego miejsca w jamie ustnej. Możesz też zagryźć kilka goździków w pobliżu bolącego miejsca. Olejki uwalniane przez goździki przyniosą Ci ulgę.
  2. Płucz jamę ustną roztworem z soli. Możesz spróbować nanieść słoną papkę bezpośrednio na bolący ząb. Czynność należy powtarzać 2-3 razy dziennie.
  3. Żuj liście guajawy. Sok, które uwolnią, przyniesie ulgę w bólu. Z tych liści możesz również przygotować napar i płukać nim usta.
  4. Przygotuj miksturę z szałwii. Do dwóch łyżeczek suszonej rośliny dodaj łyżeczkę soli. Mieszankę zalej whisky lub wódką i odczekaj pięć minut. 2-3 razy dziennie płucz tym jamę ustną.
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz