O czym pamiętać, starając się o pobyt w sanatorium

Sanatorium? Jedź po zdrowie!

Szukasz pomysłu na dobry urlop? Jedź do uzdrowiska: podreperujesz kondycję i zdrowie, odreagujesz stres, zaczerpniesz świeżego powietrza, a przede wszystkim – zakosztujesz życia na pełnym luzie. Jak załatwić sobie wyjazd? Komu należy się refundacja z Narodowego Funduszu Zdrowia? Oto porada:

 

O czym pamiętać, starając się o pobyt w sanatorium?

 

  • Aby otrzymać skierowanie do sanatorium, trzeba iść do lekarza, który ma podpisaną umowę z NFZ albo pracuje w przychodni, która taką umowę podpisała.
  • Należy zrobić badania: OB, morfologię, badanie moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG.
  • Do sanatorium mogą jechać osoby ze schorzeniami: ortopedycznymi, neurologicznymi, reumatologicznymi, kardiologicznymi, laryngologicznymi, dermatologicznymi, z chorobami układu trawienia, chorobami kobiecymi, z cukrzycą, otyłością, osteoporozą.

 

Oczekiwanie na sanatorium trwa od 18 do 28 miesięcy, a na przyjęcie do szpitala uzdrowiskowego – od 6 do 12 miesięcy. Fundusz ma 30 dni na zaakceptowanie skierowania. Więcej o pobytach w sanatorium i zaletach pobytu w uzdrowiskach przeczytasz w nowym numerze zaprzyjaźnionego magazynu „Moda na Zdrowie”.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz