Jak dbać o włosy zimą

Słabe włosy w zimie? Zadbaj o ich kondycję!

Zimą włosy stają się znacznie bardziej łamliwe i podatne na rozdwajanie. Jak przywrócić im dawny blask i poprawić ich kondycję? Oto porada:

Jak dbać o włosy zimą?

  • Zadbaj o właściwą dietę. Upewnij się, że w twojej diecie znajduje się odpowiednia ilość białka, pochodzącego z mięsa, nabiału, jajek czy roślin strączkowych. Dostarczaj do organizmu również zdrowe tłuszcze – spożywaj awokado, ryby i orzechy.
  • Stosuj odżywcze i domowe maseczki do włosów. Możesz je przygotować na bazie naturalnych składników – na przykład żółtka i miodu. Wystarczy, że dokładnie wymieszasz produkty i nałożysz maseczkę na włosy. Przykryj głowę miękkim ręcznikiem i pozostaw na godzinę, maksimum dwie. Potem spłukaj głowę letnią wodą i umyj włosy jak zwykle.
  • Dobierz odpowiednie przybory do pielęgnacji włosów. Zamień swoją szczotkę na drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Zamiast zwykłych szczotek do suchych włosów używaj silikonowych, które są znacznie delikatniejsze.
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz