śnieżnobiałe zęby

Śnieżnobiałe zęby – poznaj metody wybielania!

Gwiazdy filmowe olśniewają śnieżnobiałym uśmiechem. Wiele z nas zastanawia się, jakim cudem osiągnęły tak zniewalającą barwę szkliwa. Codzienna i właściwa pielęgnacja to jedno. Dostępne metody wybielania cieszą się zaufaniem nie tylko celebrytów. I my możemy zdecydować się na zabiegi, które poprawią jakość naszego uśmiechu. Czego możemy spodziewać się po wizycie u dentysty? Na co warto zwrócić uwagę? Oto porada:

śnieżnobiałe zęby

Jakie są sposoby na śnieżnobiałe zęby?

  • Plamy na zębach może rozjaśnić kilka sesji wybielania laserowego, ale efekt nigdy nie będzie doskonały.
  • Alternatywą są licówki, porcelanowe nakładki na zęby mające 0,5 mm grubości. Mocuje się je na stałe, sprawdzając wcześniej prawidłowość zgryzu. Ich trwałość szacuje się na ok. 10 lat.
  • Przy płytko położonych plamkach dobre efekty daje mikroabrazja, czyli zeszlifowanie niewielkiej ilości szkliwa, co niweluje przebarwienia i wygładza chropowatość szkliwa wynikającą z zaburzeń mineralizacji.
  • Jeśli białe plamy sięgają w głąb zęba, lekarz wykonuje megaabrazję – zeszlifowuje przebarwione szkliwo i zębinę, a ubytek wypełnia kompozytem, dopasowując jego barwę do reszty zęba (tzw. bonding).
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz