Suplementacja paznokci

SOS dla Twoich dłoni – suplementacja paznokci potrzebna od zaraz!

Twoje paznokcie łamią się i kruszą przy każdej możliwej okazji? Być może brakuje im pewnych składników odżywczych – tych utwardzających paznokcie i odbudowujących keratynę. Czego szukać w suplementach? Oto porada:

Suplementacja paznokci

Suplementacja paznokci – czego szukać w preparatach?

  • Keratyny – jest zbudowana z aminokwasów o wysokiej zawartości siarki – L-cysteiny i L-metioniny. Warto dostarczać je do organizmu z codzienną dietą.
  • Selen, miedź, cynk i rozpuszczalne związki krzemu są niezbędne do zmniejszenia łamliwości i kruchości paznokci które bywają osłabione po różnych zabiegach na przykład hybrydzie. Należy więc uwzględnić w codziennym jadłospisie: zielone liście warzyw, orzechy, pestki dyni, słonecznika, kasze, warzywa zawierające związki siarki, jak rzodkiewka, cebula, czosnek, brokuły i warzywa strączkowe. W aptece można też poszukać suplementów zawierających argininę, związki mineralne, biotynę i hydrolizowaną żelatynę.
  • Zamiast preparatów w tabletkach, można sięgnąć po wywar z ziela skrzypu, przytulii, rdestu i napar z pokrzywy.

Chcesz oddziaływać bezpośrednio na płytkę paznokcia? Stosuj gotowe odżywki lub wcieraj oleje roślinne z miodem.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz