Jak domowymi sposobami pielęgnować spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta? Radzimy, jak możesz im pomóc!

Spierzchnięte i wysuszone usta – problem wielu Pań w okresie jesienno-zimowym – nie tylko są nieatrakcyjne, ale przede wszystkim bolesne. Suche skórki, rany, pękanie, łuszczenie się, pieczenie – to tylko kilka objawów. Preparaty dostępne w aptekach nie zawsze je łagodzą. Co robić w takich sytuacjach? Oto porada!

 

Jak domowymi sposobami pielęgnować spierzchnięte usta?

 

  • Zmieszaj dwie łyżeczki cukru z jedną łyżeczką miodu. Nałóż papkę na usta i pozostaw na kilka minut. Następnie delikatnie wmasuj miksturę opuszkami palców, wykonując ruchy okrężne. Zmyj z warg letnią wodą. Cukier pomoże w usunięciu martwych komórek, przyspieszy proces regeneracji ust i przywróci im miękkość.
  • Kilka razy dziennie nakładaj na usta miód. Możesz go łączyć z gliceryną. Miód doskonale nawilża, posiada również właściwości lecznicze i antybakteryjne.
  • Opłucz dokładnie garść płatków róży. Zanurz je na kilka godzin w mleku. Rozgnieć płatki na gęstą papkę. Nakładaj na usta 2-3 razy dziennie i przed pójściem spać. Płatki róży nie tylko nawilżą Twoje usta, ale wydobędą z nich naturalny kolor.

 

Drogie Panie, a Wy jak radzicie sobie z problemem suchych ust? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi poradami!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz