Jak dbać o wzrok

Spójrz sobie w oczy – radzimy , jak dbać o wzrok!

Według tradycyjnej medycyny chińskiej siła wzroku zależy od aktualnego stanu wątroby i pęcherzyka żółciowego. Dlatego też każdy terapeuta rozpoczyna leczenie oczu od zmodyfikowania diety pacjenta: krople i ziołowe okłady na powieki są tylko wskazaniem dodatkowym, mającym wspomóc podstawową terapię i złagodzić podrażnienia. Oto porada:

 

Jak dbać o wzrok?

 

  • Osoby mające problemy ze wzrokiem powinny ograniczyć lub zrezygnować z potraw tłustych i smażonych, ostrych przypraw czy produktów prażonych.
  • Cierpisz na niedowidzenie zmierzchowe? Masz syndrom suchego oka? Włącz do swojej diety tran. Pij napary z dziurawca, rumianku i świetlika. Regularnie stosuj okłady ze świetlika na powieki (dwa razy dziennie).
  • Masz zapalenie spojówek? Zrezygnuj z wiśni, śliwek, pigwy i win owocowych. Ogranicz mięso i sery. Ponadto trzy razy dziennie zakraplaj do oczu napar: zmieszaj pół łyżeczki kwiatu bławatka, pół łyżeczki kwiatu nostrzyka, pół łyżeczki liścia babki i łyżeczkę ziela świetlika. Zalej składniki niewielką ilością wrzątku, zaparz pod przykryciem 20 minut, przefiltruj przez watę. Pamiętaj, by stosować chłodny napar!

 

Na wzrok korzystnie wpływa bioenergia brzóz, jałowców i paproci oraz jak najczęstsze otaczanie się kolorem zielonym i seledynowym. Więcej o tym, jak należy dbać o oczy, przeczytasz w najnowszym numerze „Mody na Zdrowie”.

Udostępnij
Tagi
/ /

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz