intensywność ćwiczeń

Sprawdź, czy intensywność ćwiczeń wpływa na proces odchudzania!

Dieta to nie wszystko – by zrzucić zbędne kilogramy należy zmienić tryb życia. Warto, w miarę zdrowotnych możliwości, wprowadzić regularną (najlepiej codzienną) aktywność fizyczną. Wiele Pań myśli, że im intensywniejsze ćwiczenia, tym szybsze odchudzanie. Czy tak faktycznie jest? Sprawdź!

 

Jak intensywność ćwiczeń wpływa na proces odchudzania?

 

  • To mit, że intensywność ćwiczeń wpływa na tempo zrzucania kilogramów. Choć zaraz po ćwiczeniach ważymy mniej, to nie ma związku z utratą tłuszczu, tylko wody.
  • Owszem, sport sprzyja odchudzaniu, jednak najważniejsze jest to, co jemy, oraz tempo naszego metabolizmu.
  • Dlatego osobom chcącym schudnąć zaleca się około sześciu godzin umiarkowanie intensywnej aktywności tygodniowo w połączeniu – obowiązkowo(!) – z odżywczą, ale niskokaloryczną dietą.

 

Więcej odpowiedzi na pytania dotyczące aktywności fizycznej znajdziecie w „Modzie na Zdrowie”. O zaprzyjaźniony miesięcznik pytajcie w aptece w swoim mieście: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz