cynk i miedź

Suplementacja cynku i miedzi? Sprawdź, o czym warto pamiętać!

Kłopotliwe zestawienia suplementów? Tak, to może dotyczyć również Ciebie! Witaminy i minerały potrafią tworzyć niezbyt zgrane, a nawet i szkodliwe duety. Wiedza o tym, czego z czym nie łączyć, a jakie substancje koniecznie trzeba przyjmować razem, pozwoli nam w pełni wykorzystać właściwości suplementowanych witamin i minerałów. Dziś na warsztat bierzemy… cynk i miedź! Oba pierwiastki dobrze wpływają na kondycje skóry i włosów, ale… Oto porada:

cynk i miedź

O czym pamiętać, łącząc cynk i miedź?

  • Pierwiastki te „konkurują” ze sobą w procesach metabolicznych. Należy więc przyjmować je w odstępie czasowym – najlepiej kilku godzin.
  • Decydujesz się na suplementację cynku? Pamiętaj – zażywanie jego dużych dawek (ponad 50 mg przez 10 tygodni lub dłużej) często prowadzi do niedoborów miedzi. W takiej sytuacji należy więc obowiązkowo przyjmować suplement właśnie z miedzią.
  • Przyjmujesz cynk? Jego wchłanianie poprawia obecność witamin takich jak A, B6, C i E.
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz