przejedzenie

Świąteczne przejedzenie – podpowiadamy, jak możesz sobie pomóc!

Święta, Święta i prawie po Świętach. Zostaną nam piękne wspomnienia, może odnowione kontakty z dawno niewidzianymi członkami rodziny lub przyjaciółmi. Zyskaliśmy też kilka prezentów i kilka kilogramów, niestety. Święta to czas uroczystego biesiadowania. Czułaś, że w tym roku naprawdę przesadziłaś z ilością jedzenia? Mamy dla Ciebie poradę:

 

Jak sobie pomóc po świątecznym przejedzeniu?

 

  • Dziś ostatni dzień świętowania. Warto więc wstać od stołu. Szybki spacer po obfitym posiłku poprawi pracę układu trawiennego i przyspieszy perystaltykę jelit.
  • Został Ci kompot z suszu? Fantastycznie! Wypij przynajmniej szklankę. Jest znakomitym antidotum na przejedzenie. Reguluje trawienie i pracę jelit.
  • Przyłóż do brzucha termofor. Ciepło przyniesie chwilową ulgę.
  • Sięgnij po leki rozkurczowe. Poproś farmaceutę o dostępne w aptece preparaty z chlorowodorkiem drotaweryny.
  • Sięgnij po herbatki ziołowe. Po ciężkostrawnym posiłku pomóc może taka przyspieszająca trawienie, mająca działanie żółciotwórcze i żółciopędne.
  • Zrób sobie napar z siemienia lnianego. Może jest mało elegancki i niezbyt apetyczny, ale bardzo skuteczny! Pomaga w trawieniu. Przynosi ulgę w bólu brzucha i wzdęciach.
  • Przed snem warto wypić kubek mięty, która pobudza trawienie.

 

A Ty jak radzisz sobie z przejedzeniem? Masz swoje sprawdzone sposoby?

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz