troska o ciało zimą

Troska o ciało zimą – oto poradnik pielęgnacyjny!

Zimą powinniśmy się troszczyć nie tylko o kondycję twarzy, dłoni czy włosów, do czego namawialiśmy w poprzednich poradach. Nasza uwaga powinna być skupiona na całym ciele! Skóra przykryta kilkoma warstwami ciepłych ubrań ma tendencje do przesuszania. Zimno, szorstkie tkaniny i zanieczyszczenia powietrza prowadzą też do podrażnień. O czym więc pamiętać? Spieszymy z poradą!

 

Troska o ciało zimą – jak dbać o skórę?

 

  • Zimą uwielbiamy długie wieczorne kąpiele przy świecach i z ulubioną muzyką w tle. Może i takie zabiegi relaksują, ale niestety nie są dobre dla naszej skóry. Pogłębiają problem suchej skóry. Po każdej kąpieli należy więc aplikować nawilżające i odżywcze kosmetyki, a raz w tygodniu wykonywać peeling całego ciała.
  • Warto pamiętać, by do skóry przesuszonej stosować balsamy gęste lub treściwe masła do pielęgnacji ciała. Skórze normalnej poleca się natomiast nieco łagodniejsze w działaniu emulsje.
  • Dobrym pielęgnacyjnym wyborem zimą są olejki – oczywiście pod warunkiem, że lubisz stosować ten kosmetyk.
  • W składzie balsamów do ciała szukajmy substancji nawilżających i jednocześnie odżywczych, np. masła shea, wosków, olejów: arganowego, jojoba, ceramidów, kwasów tłuszczowych, alantoiny, witamin oraz ochronnego d-pantenolu.
  • Podczas pielęgnacji więcej uwagi trzeba poświęcić łokciom, kolanom i dłoniom – te części ciała najbardziej cierpią zimą.

 

Nasze poprzednie porady dotyczące zimowej pielęgnacji twarzy i włosów znajdziecie poniżej:

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz