Jak troszczyć się o związek

Troszcz się o związek – nie tylko małżeński!

Związek z mężem, partnerem życiowym czy przyjaciółką od serca są relacjami wymagającymi nieustannej uważności, wdzięczności i troski z obu stron. Jak pielęgnować te więzi? O czym koniecznie pamiętać? Oto porada:

Jak troszczyć się o związek

Jak troszczyć się o związek?

  • Jeśli Twój partner coś dla ciebie robi, podziękuj mu, pokaż, że to zauważasz i doceniasz. Podziękuj mu za to, że pojechał z tobą po zakupy, za ciekawą rozmowę, za wspólne wyjście do kina, za to, że zmył naczynia.
  • Wyrażając wdzięczność wobec drugiego człowieka – ukochanego lub przyjaciół, bądź prawdziwa i nie oczekuj rewanżu. Ludzie cenią sobie bezinteresowność i szczere intencje. I co najważniejsze – wyczuwają je!
  • Koniecznie zadbaj o wspólny czas z najbliższymi osobami – małżonkiem, przyjaciółką. Możesz zrobić z tego coś w rodzaju Waszej wyjątkowej tradycji, np. niedzielne wycieczki do lasu tylko z mężem albo piątkowe wieczory filmowe z sąsiadką.
  • Jeśli coś wspólnie zaplanujecie, nie zmieniaj tych planów. Jeśli wiesz, że nie będziesz mogła się spotkać albo że się spóźnisz, uprzedź o tym wcześniej. To z pewnością pomoże w budowaniu zaufania we wzajemnej relacji.
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz