problemy w nauce

Twoje dziecko ma problemy w nauce? Dowiedz się, jak mu pomóc!

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego za nami. Już teraz, po tych kilku tygodniach, widzisz, że Twoje Dziecko sobie nie radzi i ewidentnie ma problemy w nauce. Jak mu pomóc? Jak znaleźć źródło kłopotów? Oto porada:

 

Jak pomóc dziecku, które ma problemy w nauce?

 

  • Postaraj się znaleźć przyczynę problemu. Może Dziecko ma problemy ze wzrokiem lub słuchem i nie rozumie przekazu nauczyciela? Wyklucz te przyczyny, odwiedzając z Pociechą pediatrę.
  • Nie bój się prosić o pomoc! Poproś o wsparcie szkolnego pedagoga, wychowawcę czy pracownika specjalnej poradni. Razem zdziałacie więcej!
  • Im bliżej poniedziałku, tym bardziej Twoje Dziecko zaczyna narzekać na samopoczucie – bóle głowy, brzucha? Nie lekceważ tego! Choć paluszek i główka to szkolna wymówka, nie wolno ignorować fobii szkolnej!
  • Porozmawiaj z Pociechą – może przyczyna problemów z nauką tkwi gdzie indziej? Może nie potrafi odnaleźć się w grupie, jego relacje z rówieśnikami nie są najlepsze?

 

Szkolne kłopoty dotyczą Twojej rodziny? Sięgnij po nową „Modę na Zdrowie” – zachęcamy do lektury artykułu naszej ekspertki! Miesięcznik znajdziesz w aptece: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz