wilczy głód

Wilczy głód – jak mu zapobiegać? Sprawdź!

Napady wilczego głodu psują efekt niejednej diety. Czy i jak można im zapobiegać? Oto porada:

wilczy głód

Jak powstrzymać wilczy głód?

 

  • Należy regularnie i wystrzegać się produktów zawierających węglowodany proste. Nagła potrzeba jedzenia pojawia się bowiem wtedy, kiedy gwałtownie spada poziom cukru we krwi. Z sytuacją taką mamy do czynienia albo gdy fundujemy sobie za długie przerwy pomiędzy posiłkami, albo gdy nasze posiłki składają się z produktów, które powodują szybkie podniesienie poziomu cukru we krwi (słodyczy, soków, owoców, produktów z białej mąki – pieczywa, makaronów), a co za tym idzie – jednocześnie gwałtowny wyrzut insuliny. W efekcie działania dużej ilości insuliny poziom cukru jest obniżany poniżej normy, powodując zmęczenie i głód.

 

Więcej porad dotyczących prawidłowej diety znajdziesz w majowym numerze „Mody na Zdrowie”. O magazyn pytaj w najbliższej aptece partnerskiej: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz