Wiosenna pielęgnacja cery

Wiosenna pielęgnacja cery? Postaw na codzienne rytuały!

Każda skóra jest inna i potrzebuje innej pielęgnacji po zimowych miesiącach. Z pierwszymi promieniami wiosennego słońca pojawia się w nas potrzeba rozświetlenia twarzy po zimie. Skóra o tej porze roku jest zazwyczaj poszarzała, matowa, szorstka i zaczerwieniona. Na skutek odwodnienia uwidaczniają się także zmarszczki. Co robić? Postaw na codzienne rytuały! Oto porada:

Wiosenna pielęgnacja cery

Jak wiosną pielęgnować cerę?

  • Prawidłowe oczyszczanie i codzienne nawilżanie musi być rutyną w pielęgnacji skóry. Nie wolno zapominać, aby codziennie wieczorem usunąć makijaż; może to być mleczko lub płyn micelarny. Lepiej używać produktów przeznaczonych do skóry wrażliwej, nawet przy tłustej skórze, o lekko kwaśnym pH, które nie podrażniają, dokładnie przy tym usuwając zanieczyszczenia zalegające na powierzchni skóry.
  • Nigdy nie myjemy twarzy samą wodą, mydłem ani też żelem pod prysznic. Modne obecnie mydła do skóry łojotokowej przynoszą przykre skutki wysuszenia naskórka, pieczenia i ściągnięcia, ponieważ są nadużywane. Najbezpieczniej jest stosować dostępne w aptekach żele domycia twarzy niezawierające mydła, emulsje i pianki myjące.
  • Po umyciu i osuszeniu warto przetrzeć skórę tonikiem bezalkoholowym, który tonizuje i ułatwia lepszą penetrację składników kremów.
  • Typ kremu użytego na noc zależy od wieku i stanu skóry. Jeżeli występują objawy nietolerancji, lepiej poradzić się specjalisty. Zawsze można zastosować krem odżywczy z apteki, do skóry suchej i nawilżający do przetłuszczającej się.
  • Rano obowiązkowo należy użyć kremu nawilżającego. W okresie wiosenno-letnim zadbana kobieta nie wyjdzie z domu bez kremu pielęgnującego na twarzy zawierającego SPF 30. Ten pozornie prosty, ale w praktyce trudny do wdrożenia nawyk przyczyni się do odmłodzenia skóry!
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz