Jak wzmocnić psychikę dziecka

Wzmocnij psychikę Twojego dziecka – oto porada!

Czym skorupka za młodu… Wiadomo. Każdy rodzic jak najlepiej stara się wychowywać swoje dziecko. Uczy go zasad funkcjonowania w społeczeństwa, zachowania przy stole… A co z jego psychiką? Dziś podpowiadamy, jak wzmacniać ją od najmłodszych lat. Oto porada:

Jak wzmocnić psychikę dziecka

Jak wzmocnić psychikę dziecka?

 

  • Jedną z najważniejszych rzeczy jest dawanie dziecku poczucia bezpieczeństwa w kontakcie z rodzicami, towarzyszenie mu zarówno w sukcesach, jak i porażkach, nieobciążanie dziecka swoimi silnymi emocjami czy problemami.
  • Ważne jest dawanie dziecku wyboru – zarówno jeśli chodzi o intensywność kontaktów z bliskimi, jak i w innych dziedzinach życia.
  • Warto poznać dziecko i podążać za jego potrzebami. Nie należy rzucać go na głęboką wodę. Nie zmuszaj bardzo nieśmiałego dziecka do występu w przedstawieniu teatralnym, a bardzo energicznego do zajęć, w których trzeba siedzieć przy stoliku.
  • Chroń dziecko, ale nie zniewalaj go. Gdy pokazujesz dziecku, że rozumiesz jego uczucia i potrzeby, uczysz je w ten sposób samodzielnie rozpoznawać swoje emocje i odpowiednio je regulować. To niesamowity zasób do walki ze stresem i wyzwaniami, jakie dziecko napotka w swoim życiu.

 

Jak dbać o zdrowie psychiczne dziecka? Sprawdź, czytając wywiad naszej ekspertki Katarzyny Szczerbowskiej w lipcowym numerze „Mody na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz