jak rozciągnąć klatkę piersiową

Z naszym ekspertem rozciągniesz klatkę piersiową!

Masz problem z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała w ciągu dnia? Nie dbasz o to, jak siedzisz lub stoisz? Zadbaj o rozciąganie klatki piersiowej! Oto porada:

 

Jak rozciągnąć klatkę piersiową?

 

  1. Stajemy przy futrynie (przy drzewie, słupie, czymś, o co będziemy mogły się zaprzeć).
  2. Ustawiamy się bokiem, unosimy rękę i na odcinku od łokcia do dłoni opieramy o powierzchnię. Łokieć powinien znajdować się minimalnie wyżej od barku, a przedramię w całości opierać się o futrynę.
  3. Wychodzimy do przodu tą samą nogą co oparta ręką. Mocno napinamy brzuch i pośladki, bo tylko taka postawa wyeliminuje rozciąganie klatki piersiowej poprzez przeprost odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
  4. Gdy czujemy ciągnięcie w klatce piersiowej, należy utrzymywać tę pozycję około 30 sekund. To ćwiczenie powtarzamy kilka razy w ciągu dnia.

 

Ćwiczenie sprawia Ci problem? Zajrzyj do nowego numeru „Mody na Zdrowie” (www.modanazdrowie.pl) i poznaj rady naszego eksperta.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz