z wiekiem zmniejsza się apetyt

Z wiekiem zmniejsza się apetyt – prawda czy mit?

Chyba wszyscy chcielibyśmy poznać sekret długowieczności. Wiąże się z nim wiele faktów i mitów. Jeden z nich dotyczy diety – tak ważnej dla każdego człowieka. Oto porada, która rozwieje Wasze wątpliwości:

z wiekiem zmniejsza się apetyt

Dlaczego z wiekiem zmniejsza się apetyt ?

 

  • Pogorszenie apetytu może wynikać z różnych przyczyn u osób starszych, np. odczuwania bólu, trudności w jedzeniu, zaburzenia mechanizmów głodu i sytości, przyjmowania wielu leków czy depresji.
  • „Jemy oczami”, więc ważne jest, jak wizualnie przygotowany jest posiłek dla osoby starszej. Istotna jest konsystencja posiłku – powinna być dopasowana do możliwości seniora, np. potrawa o konsystencji papkowatej lub w formie purée łatwiej zostanie skonsumowana przez osobę mającą problemy z gryzieniem.
  • Do jedzenia zachęca także zapach. Warto skorzystać z intensywniejszych przypraw, np. aromatycznego tymianku czy lubczyku.

 

Więcej faktów i mitów dotyczących długowieczności znajdziecie w najnowszym numerze „Mody na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl .

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz