Dlaczego i jak warto przyjmować witaminę C

Zacznij wiosnę z witaminą C – sprawdź dlaczego!

Na wygląd Twojej cery pozytywnie wpłynie nie tylko codzienna pielęgnacja. Większa odnowa i odzyskanie utraconego przez zimę blasku są możliwe dzięki przyjmowaniu produktów z witaminą C. Oto porada:

Dlaczego i jak warto przyjmować witaminę C?

  • Warto dwa razy dziennie aplikować witaminę C w postaci serum pod krem. Stosowana regularnie, nie doustnie, tylko aplikowana na skórę, rozjaśnia przebarwienia, neutralizuje zaczerwienienia, wzmacnia naczynia krwionośne, wygładza płytkie zmarszczki. Poprawia syntezę kolagenu w skórze odpowiadającego za jej napięcie, czyli w ostatecznym efekcie rozświetla i odmładza twarz.
  • Witamina C pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, należy bowiem do tzw. antyoksydantów, czyli substancji neutralizujących wolne rodniki uszkadzające materiał genetyczny komórek.

Dobrej jakości kosmetyk posiada witaminę C w postaci estru lub zamkniętą w liposomach, ponieważ tylko wtedy produkt dotrze w głąb naskórka i będzie działał. Warto więc zainwestować w produkt wysokiej jakości.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz