Jak czyścić okulary

Żadnego tłuszczu, żadnych smug – radzimy, jak wyczyścić okulary!

Okulary korekcyjne nosi się przez kilkanaście godzin w ciągu dnia. Dla wielu osób są wręcz niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Co zrobić, by zawsze były w idealnym stanie i służyły przez lata? Oto porada:

 

Jak czyścić okulary?

 

  1. Włóż okulary pod kran z ciepłą (ale nie gorącą) wodą. Każde ze szkieł przemyj wodą ok. 20 sekund – z przodu i z tyłu.
  2. Weź drobną szmatkę do czyszczenia szkieł, miękką bawełnianą szmatkę lub kawałek starego jedwabiu. Spryskaj oba szkła specjalnym płynem do czyszczenia szkieł. Delikatnie przecieraj szkło.
  3. Jak wyczyścić szczelinę między szkłem a oprawką? Wlej odrobinę spirytusu do miseczki. Zanurz w nim wacik i przetrzyj szczelinę, w której zebrał się brud.
  4. Pamiętaj, by po umyciu wytrzeć okulary do sucha. Możesz je „ strzepać” nad umywalką, położyć na czystym bawełnianym ręczniku i pozwolić im wyschnąć. Jeśli nie masz czasu, połóż okulary na ręczniku i użyj suszarki do włosów ustawionej na najniższą temperaturę z możliwych. Możesz również delikatnie pocierać szkła miękkim kawałkiem bawełny lub specjalną szmatką do czyszczenia szkieł.

 

Masz ciekawą i sprawdzoną poradę? Napisz do nas i wygraj 1000 zł!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz