jak dbać o skórę twarzy

Zastanawiasz się, jak dbać o skórę twarzy? Radzimy!

Nie wiesz, jak pielęgnować skórę twarzy, by wyglądała promiennie? Mamy kilka przydatnych wskazówek, które na pewno się sprawdzą!

Jak dbać o skórę twarzy? Dobierz kosmetyki do typu cery

W odpowiednim dbaniu o skórę najważniejsze jest stosowanie dobrych kosmetyków. Na rynku mamy szeroki wybór jeśli o nie chodzi. Jeśli masz problem w określeniu typu swojej skóry, możesz udać się na wizytę do dermatologa, który po przebadaniu cery, doradzi Ci, jak powinna wyglądać profesjonalna pielęgnacja.

Jak dbać o skórę twarzy? Zacznij od pozbycia się złych nawyków żywieniowych!

Zły wygląd Twojej skóry może wiązać się z tym co jesz. Jeśli nie dbasz o dietę, skóra będzie się przetłuszczała, albo przesuszała. Alby poprawić jej kondycję, należy jeść dużo owoców, warzyw, a także białka. Poza tym trzeba pamiętać o częstym nawadnianiu, które jest równie ważne w nawilżaniu naszej skóry, co stosowanie kosmetyków. Dodatkowo w poprawieniu stanu skóry pomaga rzucenie palenia i regularny sen, dzięki któremu komórki organizmu regenerują się. Jest to w pewnym sensie jeden z najtańszych kosmetyków, więc nie warto na nim oszczędzać.

Jak dbać o skórę twarzy? Witaminy będą wsparciem!

Warto przy pielęgnacji skóry zadbać też o zastrzyk witamin dla naszej skóry twarzy. Możemy chociażby zaopatrzyć się w kremy z witaminą C. Najlepiej kupować je w aptece. Będziemy mieć gwarancję, że jej stężenie będzie odpowiednio wysokie. Oprócz kremów możemy pomagać sobie kapsułkami, chociażby z zawartą witaminą E, która ochrania nasze komórki. Jednak należy pamiętać, by nie przekroczyć dobowej dawki, która jest podana na opakowaniach.

Jak dbać o skórę twarzy? Odpowiednie nawilżenie kluczem do sukcesu!

Należy wiedzieć, że skóra twarzy powinna być zabezpieczana nawilżającym kremem, ponieważ zapobiega to utracie wilgoci. Jeśli kilka razy zapomnimy o nakremowaniu twarzy, możemy narazić naszą skórę na spadek nawilżenia. Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była wypoczęta i promiennie wyglądała, zalecamy zmycie makijażu zaraz po przyjściu do domu. Skóra lepiej wtedy odpocznie, niż w przypadku, kiedy zmywałybyśmy swój makijaż po około 12 godzinach.

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz