jak schudnąć na wiosnę

Zastanawiasz się jak schudnąć na wiosnę? Przeczytaj kilka porad

Jak szybko schudnąć na wiosnę, czyli zdrowe odżywianie to podstawa

W związku z niedalekim nadejściem wiosny masz zamiar pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów? Początek wiosny to doskonały czas, by wziąć się za siebie. Od czego zacząć? Aby cieszyć się zdrową, piękną sylwetką należy zadbać o odpowiednie odżywianie. Radykalne zmniejszenie ilości przyjmowanych potraw nie jest w tym przypadku wskazane. W przypadku, kiedy chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, musisz regularnie jeść posiłki, które dostarczą do twojego organizmu składniki odżywcze. Jedzenie owoców i warzyw jest w tym przypadku najważniejsze. Najlepiej swój dzień zaczynać od zjedzenia posiłku składającego się z  owoców lub warzyw. Przykładowym śniadaniem może być koktajl owocowy, albo lekka sałatka warzywna. Jeśli jesteś wielbicielem słodkich przekąsek możesz w czasie dnia zastąpić ulubionego wafelka chociażby jabłkiem czy pomarańczą.

Chcesz schudnąć na wiosnę? Zacznij się więcej ruszać!

Jak mówi stare przysłowie ruch to zdrowie, więc jeśli martwi cię kilka zbędnych kilogramów, już dzisiaj wybierz się na spacer. Jeśli wydaje ci się jednak, że temperatura na zewnątrz jest zbyt niska, ćwiczenia możesz równie dobrze wykonywać w domu. Zacznij od brzuszków, albo od lekkich ćwiczeń rozciągających. Możesz również wybierać schody zamiast windy. Zacznij od wyznaczenia sobie czasu na ruch fizyczny. Na początku może to być około pół godziny, z kolejnymi dniami przedłużaj wysiłek fizyczny chociażby o 10 minut.

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak schudnąć na wiosnę – pij dużo wody

Jak wszyscy wiemy, woda jest niezbędna w procesie przemiany materii. Pozwala ona na wypłukanie toksyn z organizmu w czasie oczyszczania organizmu i  odchudzania. Jeśli zastanawiasz się jaką wodę wybrać, najlepiej jeśli będzie to woda mineralna niegazowana, bądź też przegotowana i przefiltrowana. Kiedy wykonujesz jakąś aktywność fizyczną, powinieneś przyjmować ponad dwa litry płynów w ciągu dnia. Regularne dostarczenie organizmowi wody jest kluczem do zrzucenia zbędnej ilości kilogramów. Dlatego już teraz zaopatrz się w butelkę wody.

Jak schudnąć na wiosnę? Zacznij od dzisiaj

Jeśli chcesz wkrótce cieszyć się efektami pięknej i zdrowej sylwetki już dzisiaj podejmij pierwsze kroki. Na początek zacznij od zdrowego odżywiania i ruchu. Sukces gwarantowany.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz