Dlaczego warto dbac o zdrowie

Zdrowie – dlaczego warto o nie dbać?

Zdrowie jest niezwykle ważne! Jeśli chcesz cieszyć się beztroskim życiem bez obaw o przykre rzeczy jakie mogą stanąć na drodze każdego człowieka, warto zwrócić uwagę na stan naszego zdrowia, gdyż jak już w XVI wieku mawiał jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, Jan Kochanowski, „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz aż się zepsujesz”. Jak widzimy już od stuleci, ważne osobistości dawały ludziom do zrozumienia jak bezcenne jest zdrowie.

Jak to zrobić by dbać o zdrowie?

Istnieje wiele czynników, które wpływają, bezpośrednio lub pośrednio, na stan naszego zdrowia, między innymi są to: dieta, aktywność fizyczna, klimat, czy ekspozycja na przeróżne rzeczy mające działania niepożądane, typu chemikalia, radioaktywne odpady, itp.

Zdrowie – ruszaj się codziennie

Podczas uprawiania jakiejkolwiek formy sportu (czy to jogging, rower, czy pływanie), ważne by robić to systematycznie, ponieważ nasz organizm właśnie tak jest skonstruowany, że rzeczy robione od czasu do czasu nie przynoszą specjalnie żadnego efektu na nasze zdrowie. Także jeśli zdecydowałeś się uprawiać kolarstwo, sporządź sobie plan tygodniowy i postaraj się znaleźć chwile na każdy dzień. Nikt nie każe Ci przebywać niesamowicie dużych odcinków trasy, ale niech to będzie przynajmniej parę kilometrów dziennie, ale rób to CODZIENNIE!

Dieta a zdrowie

Nie jest tajemnicą, że to co jemy ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie – na nasze zdrowie. Dlatego też należy siegać po tylko naturalne produkty, pochodzące z pewnych źródeł. Super jeśli mieszkasz blisko straganu z warzywami i owocami, który jest rozkładany z samego rana, gdyż masz dostęp do tego co zdrowe. Niemniej jednak, w sklepie spożywczym też można dostać produkty dobrej jakości – choć wymaga to więcej wysiłku od nas, gdyż musimy dowiedzieć się, czy owe produkty pochodzą od sprawdzonych dostawców.

Klimat też ma wpływ na zdrowie

Jeśli jesteś Afrykańczykiem i wychowywałeś się w Afryce, prawdopodobnie nie musisz obawiać się słońca, gdyż twoja skóra i cały organizm są do tego przyzwyczajone i nauczyły się radzić sobie z dużym nasłonecznieniem. Jeżeli jednak wychowywałeś się gdzieś na północnej części globu i planujesz wakacje w Etiopii, pamiętaj by się do tego odpowiednio przygotować. Nagła ekspozycja do wysokich temperatur może spowodować uszczerbek na twoim zdrowiu!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

1 Komentarz
  • Avatar
    Zosia Zawieracz
    Dodano: 15:56, 31 marca Odpowiedz

    Dziękuję bardzo.

Zostaw komentarz