Zdrowie to podstawa

Zdrowie to podstawa!

Zdrowie odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. W społeczeństwie sukcesywnie wzrasta świadomość dbania o zdrowie. Wzrasta również wiedza o ewentualnych konsekwencjach „braku zdrowia”. Problemy ze zdrowiem utrudniają nam codzienne funkcjonowanie na płaszczyźnie osobistej, rodzinnej
i zawodowej – pamiętajmy o tym! Zdrowie to podstawa!

Zdrowie to właściwa dieta

Chcąc zacząć dbać o zdrowie, należy najpierw…zmienić nawyki żywieniowe. Tylko dieta bogata
w witaminy i minerały poprawi nasze samopoczucie fizyczne. Istotne jest codzienne spożywanie produktów bogatych w witaminy. Znajdziemy je w owocach i warzywach. Staraj się codziennie zjeść choć jednego banana, jabłko, pomarańczę w przerwie w pracy lub pokroić pomidora (zawierają dużo żelaza) do kanapek na śniadanie. W ten sposób zrealizujesz minimalne dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały, jakie Twój organizm potrzebuje zrealizować w ciągu doby. Jeśli nadal Twój organizm będzie dopominał się o potrzebne składniki diety, to skorzystaj z produktów suplementacyjnych, jakie oferują w swojej ofercie apteki.

Zdrowie to badania profilaktyczne

Zdrowie wymaga pielęgnacji. Nawet jeśli nie czujemy się źle, nie czujemy się chorzy to powinniśmy skontrolować stan naszego zdrowia. Jak to uczynić? Należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie na badania profilaktyczne. Badania z krwi, echo serca, TSH, cholesterol, badanie ogólne moczu, badanie ogólne wzroku – mamy całą gamę możliwości skontrolowania naszej formy zdrowotnej. Badania profilaktyczne są najważniejsze! Pozwalają zdiagnozować nie tylko niewielkie ubytki na zdrowiu, ale nawet wykryć nowotwór we wczesnym stadium.

Zdrowie to świadomość

Nie będziemy zdrowie, jeśli nie będziemy świadomi stanu zdrowiu. Każdy z nas powinien być świadomy, że trzeba dbać o zdrowie. Od nas zależy, co z tym zrobimy. Odżywiajmy się zdrowo, uczęszczajmy na badania profilaktyczne, odwiedzajmy lekarzy i uczmy się własnego ciała. Co więcej, uświadamiajmy naszych najbliższych, naszą rodzinę, naszych przyjaciół – wszystkich. Uświadomienie negatywnych konsekwencji zaniedbania zdrowia, ale przede wszystkim zachęcania do działania w trosce o zdrowie nasze i innych ludzi, powinno być nie tylko dobrym uczynkiem, ale obowiązkiem każdego człowieka.

Udostępnij

Autor Porady

admin

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz