zdrowie i uroda to priorytet

Zdrowie i uroda to dla Ciebie priorytet?

Jeśli tak, to ta porada jest dla Ciebie! Podpowiadamy, jak wykorzystać zdrowe składniki do poprawy urody i kondycji naszej jamy ustnej!

Zdrowe zęby, zdrowe dziąsła – sięgnij po olej! Zdrowie w pełni!

Olej jako naturalny produkt do dbania o zdrowie i higienę jamy ustnej stosowany jest od wieków. Tradycja ma swój początek w hinduskiej medycynie. Sączenie oleju między zębami oczyszcza płytkę i dziąsła. Olej działa również jak wybielacz! Pomaga w zwalczaniu szkodliwych bakterii i wpływa korzystnie na kondycję dziąseł.

Zdrowe i piękne zęby – zastosuj hinduską metodę! Zadbaj o swoje zdrowie!

Jak dbać o jamę ustną przy użyciu oleju? To proste! Nabierz olej do ust i przesączaj go przez około dwadzieścia minut. Do tego zabiegu poleca się stosować olej sezamowy lub kokosowy. Czynność powtarzaj codziennie. To poprawia zdrowie jamy ustnej. Olej usuwa toksyny i przebija się przez osad nazębny.

Zdrowie dla zdrowia! Olej dla zdrowia jamy ustnej – czy to bezpieczne?

Bez obaw – to w stu procentach bezpieczna metoda! Wszystkie źródła są zgodne. Oczywiście są tacy, którzy uważają, że lecznicze zastosowanie oleju w jamie ustnej to mit. Jedno jest pewne – codzienne sączenie oleju nikomu nie zaszkodziło. Używane w tej metodzie oleje są jadalne i uważane za prozdrowotne. Jedynym zagrożeniem jest połknięcie oleju po przepłukaniu buzi – wówczas do naszego organizmu trafią duże ilości usuniętych z zębów i dziąseł bakterie i toksyny.

Zdrowie wsparte olejem. Zdrowy olej – jaki wybrać?

Zastanawiasz się, który z dostępnych na rynku olei wykorzystać do opisanej powyżej płukanki? Wszystko jest uzależnione od celu Twojego zabiegu. Jeśli pragniesz mieć śnieżnobiałe zęby, warto sięgnąć po olej kokosowy. Nieco skuteczniej niż inne usuwa bakterie, w tym tę odpowiedzialną za powstawanie próchnicy. Co z olejem sezamowym? Zanim zaczniesz go stosować, musisz upewnić się, że nie jesteś uczulona na nasiona sezamu. Niektórzy narzekają, że jest on, podobnie jak oliwa z oliwek, zbyt szorstka dla zębów. Należy pamiętać, by nie używać olejów sztucznie przetworzonych.

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz